» شانس هرگز کافی نیست . اندرو متیوس «
بهینه سازی و افزایش رنک سایت، سئو

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو چیست؟
تصور کنید که وب سایتی بسیار زیبا ، طراحی شده بر طبق اصول و استانداردها دارید. اما مخاطبان با چه روشهایی شما را می یابند؟ یکی از اصلی ترین و مهمترین روشهای دسترسی به شما موتورهای جستجو هستند.با توجه به اینکه موتورهای جستجو با استفاده از نرم افزارهای فوق پیشرفته و هوشمند و بر اساس فاکتورها و عوامل مختلف وب سایت ها را درجه بندی و رتبه بندی می کنند کسب رتبه و امتیاز بالاتر امکان قرار گرفتن بیشتر در دید مخاطبان را برای شما فراهم می کند.
این بدان معناست که در نتایج جستجوی یک کلمه کلیدی و مرتبط با نوع خدمات و فعالیت شما ، در صورت کسب امتیاز بالاتر ، در موقعیت بالاتری ار رقبای خود قرار خواهید گرفت و این یعنی کسب مخاطب بیشتر.

بهینه سازی و افزایش رنک سایت، سئو

 اهمیت بهینه سازی برای موتورهای جستجو
وب سایت هایی که در رتبه بندی موتورهای جستجو حضور ندارند یا به نوعی حضورشان ضعیف می باشد، اشباع نشده نامیده می شوند. استفاده از لغت اشباع به این معنا که نتوانسته اند به گونه ای در اینترنت اشباع و حل شوند که در جاهای مختلف حضور داشته باشند و در صفحات ابتدائی آمده یا در معرض دید عموم قرارگیرند. در حقیقت به علت بی توجهی این گونه وب سایت ها به فعالیتی که مخاطبان اینترنتی آنها بر روی اینترنت انجام می دهند، این سایتها در حال از دست دادن فعالیت تجاری و مخاطبان خود می باشند. در گذشته موتورهای جستجو ، جزء دومین و قویترین روش اطلاع رسانی برروی اینترنت بودند و E-mail ها جزو اولین وسیله اطلاع رسانی بر روی اینترنت محسوب می شدند البته E-mail های ارسالی به صورت هدفمند و نه اسپم ها و هرزنامه ها. آماری که از کشورهای دنیا، خصوصا آمریکا در سایتهای معتبر وجود دارد، به این ترتیب می باشد که 67 درصد مخاطبان اینترنتی و کاربرها، جستجوگر هستند و با جستجو، سایتهای خودشان را پیدا می کنند و 40 درصد کاربران اینترنتی خریدارند و خدمات و یا کالاهایی که مورد لزوم و نیازشان می باشد را از اینترنت تهیه می کنند. با این چنین مقبولیت و عمومیتی بین همه مصرف کننده ها متوجه می شویم که موتورهای جستجوگر نقش بسیار کلیدی در این زمینه دارند و حضور قدرتمند در این فضا در دنیای امروز تجارت امری لازم و ضروریست.

بهینه سازی و افزایش رنک سایت، سئو

 بهینه سازی برای موتورهای جستجو در یک نگاه
 برای کسب رتبه بهتر و کسب مخاطبان بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات ما هستند ) از موتورهای جستجو ، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو امری لازم و ضروریست ، به وسیله بهینه سازی وب سایت موتورهای جستجو ،راحتتر ، سریعتر و دقیقتر وب سایت ما را بررسی می کنند .برای بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو که امروزه شاخه ای از فعالیتهای تحت وب است و به صورت آکادمیک در دانشگاه های معتبر دنیا آموزش داده می شود روشهای متفاوتی وجود دارد.گاهی عدم آگاهی و یا استفاده نا مناسب از این تکنیکها باعث نتایج معکوس می شود.به این معنا که موتورهای جستجو وب سایت شما را تحریم می کنند. بنابراین انتخاب روش صحیح و استاندارد بسیار مهم است.
این نکته بسیار مهم است که بخش عمده ای از بازدید کنندگان شما به دلیل مطالب مفید ، طراحی مناسب ، و خدمات خوب شما ، به وب سایت شما می آیند و تمامی موارد در مورد یک وب سایت به صورت زنجیره ای به یکدیگر پیوسته اند و شاید ضعف یکی از حلقه های این زنجیر باعث عدم بهره وری وب سایت شما باشد.
اینکه تکنیکهای بهینه سازی به چه روش و ترتیبی اعمال شود ، در جایگیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تایین کننده است. پروسه منطقی و استاندارد زیر می تواند بسیار مفید باشد :
* استاندارد سازی کدهای HTML ، CSS و .. در وب سایت شما
* ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت شما
* بررسی رقبای شما
* بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما
* بهینه سازی متون وب سایت شما
* ایجاد لینکهای مناسب و مرتبط با وب سایت شما برای افزایش PageRank و رتبه در موتورهای جستجو
* تبلیغات هدفمند

پشتیبانی شرکت آرامهر